FINAL X RUTGERS - Tony Rotundo Media Group
2019 OP: FINAL X RUTGERS: SESSION 2 FINALS

Men's Freestyle
65KG Round 1: Zain Retherford (Nittany Lion WC) VPO1 Yianni Diakomihalis (Titan Mercury), 10-4
65KG Round 2: Zain Retherford (Nittany Lion WC) VPO1 Yianni Diakomihalis (Titan Mercury WC), 6-6

92KG Round 1: J'den Cox Columbia, MO (Titan Mercury) VPO1 Bo Nickal PA (Nittany Lion WC), 4-2
92KG Round 2: J'den Cox Columbia, MO (Titan Mercury) VPO Bo Nickal PA (Nittany Lion WC), 5-0

125KG Round 1: Nick Gwiazdowski (Titan Mercury) VPO1 Gable Steveson (Minnesota RTC), 4-4
125KG Round 2: Nick Gwiazdowski (Titan Mercury) VPO1 Gable Steveson (Minnesota RTC), 3-3


Greco
55KG Round 1: Max Nowry (U.S. Army WCAP) VPO Brady Koontz (Ohio RTC), 3-0
55KG Round 2: Max Nowry (U.S. Army WCAP) VPO1 Brady Koontz (Ohio RTC), 11-5

67KG Round 1: Ellis Coleman (U.S. Army WCAP) VFA Jamel Johnson (U.S. Marine Corps), 9-1 4:05
67KG Round 2: Ellis Coleman (U.S. Army WCAP) VPO Jamel Johnson (U.S. Marine Corps), 6-0

77KG Round 1: Kamal Bey (Sunkist Kids) VSU1 Patrick Smith (Minnesota Storm), 11-2 3:51
77KG Round 2: Patrick Smith Minnesota Storm) VPO1 Kamal Bey (Sunkist Kids ), 2-1
77KG Round 3: Patrick Smith(Minnesota Storm) VPO1 Kamal Bey (Sunkist Kids), 6-3

82KG Round 1: John Stefanowicz (U.S. Marine Corps) VPO1 Kendrick Sanders (New York Athletic Club), 8-5
82KG Round 2: John Stefanowicz (U.S. Marine Corps) VPO1 Kendrick Sanders (New York Athletic Club), 3-2

87KG Round 1: Joe Rau (Titan Mercury Wrestling Club) VPO1 Ben Provisor (New York Athletic Club), 2-1
87KG Round 2: Joe Rau Chicago, IL VPO1 Ben Provisor (New York Athletic Club), 5-1

Women's Freestyle
50KG Round 1: Whitney Conder (U.S. Army WCAP) VPO1 Victoria Anthony (Sunkist Kids ), 7-4
50KG Round 2: Whitney Conder (U.S. Army WCAP) VFA Victoria Anthony (Sunkist Kids), 4-2 1:57

57KG Round 1: Jenna Burkert (U.S. Army WCAP) VPO1 Becka Leathers (Titan Mercury), 4-2
57KG Round 2: Jenna Burkert (U.S. Army WCAP) VPO Becka Leathers (Titan Mercury), 5-0

65KG Round 1: Maya Nelson (Sunkist Kids) VPO1 Forrest Molinari Benicia, CA (Titan Mercury), 5-3
65KG Round 2: Forrest Molinari (Titan Mercury ) VSU1 Maya Nelson (Sunkist Kids), 12-2 4:49
65KG Round 3: Forrest Molinari (Titan Mercury) VPO1 Maya Nelson (Sunkist Kids), 4-1

68KG Round 1: Tamyra Mensah-Stock (Titan Mercury) VFA Alex Glaude (Titan Mercury), 4:50
68KG Round 2: Tamyra Mensah-Stock (Titan Mercury) VSU Alex Glaude (Titan Mercury), 10-0

72KG Round 1: Victoria Francis (Titan Mercury) VPO1 Alyvia Fiske (Titan Mercury), 7-2
72KG Round 2: Victoria Francis (Titan Mercury) VFA Alyvia Fiske (Titan Mercury), 4-2 3:30

All photographs herein © 2007-2019 Tony Rotundo/WrestlersAreWarriors.com, LLC. Use by permission only. 

Powered by SmugMug Log In