2021 PAN AMERICAN CHAMPIONSHIPS
Guatemala City, Guatemala | Teodoro Palacios Flores National Gymnasium
May 27-30, 2021

RESULTS
MEN'S FREESTYLE
Finals
57 Vitali Arujau (United States) VSU Roberto Alejandro blanco (Mexico), 10-0 1:22
61 Shelton anthony Mack (United States) VPO Juan rubelin Ramirez beltre (Dominican Republic), 2-0
65 Joseph christopher Mc kenna (United States) VSU Marcos wesley De brito siqueira (Brazil), 10-0 0:29
70 Alec william Pantaleo (United States) VSU Carlos eduardo Romero millaqueo (Chile), 12-0 1:16
74 Kyle douglas Dake (United States) VSU Victor eduardo Hernandez luna (Mexico), 10-0 1:17
79 Thomas Gantt jr. (United States) VPO Nestor joaquin Tafur barrios (Columbia), 8-0
86 David morris Taylor iii (United States) VSU Clayton steven Pye (Canada), 10-0 0:24
97 Kyle frederick Snyder (United States) VSU Luis miguel Perez sosa (Dominican Republic), 11-0 1:53
125 Gable dan Steveson (United States) VSU Aly medhat abde Barghout (Canada), 10-0 1:47

Third Place
57 Samuel edhinson Alva pedragas (Peru) VPO1 Edwin alexi Segura guerra (Guatalema), 5-3
57 Alexander Fernandez pena (Dominican Republic) VPO1 Bryan lucas De oliveira pereira (Brazil), 9-1
61 Jorge alberto Olvera rodriguez (Mexico) VPO1 Esteban david Perez castellanos (Guatalema), 3-1
65 Jonnathan alejandro Perez castellanos (Guatalema) VPO1 David renee Pinilla rodriguez (Panama), 3-1
65 Albaro Rudecindo camacho (Dominican Republic) VSU Sebastian C rivera (Puerto Rico), 10-0 0:32
70 Enrique josue Perez castellanos (Guatalema) VSU Sebastian alejandro Sosa sanchez (Paraguay), 12-0 0:41
70 Vincent De marinis (Canada) VFA Joao victor Dos santos silva (Brazil), 4-0 1:09
74 Jonathan Parrilla ramos (Puerto Rico) VPO1 Leon juan carlos Peralta lanas (Chile), 4-4
74 Julio rafael Rodriguez romero (Dominican Republic) VPO Jasmit singh Phulka (Canada), 4-0
79 Samuel jacob Barmish (Canada) VPO Jorge ivan Llano (Argentina), 6-0
86 Thales Reis alves (Brazil) VFA Emanuel alexis Chamorro (Argentina), 8-0 1:26
86 Noel alfonso Torres chacon (Mexico) VSU Juan sebastian Rivera garcia (Columbia), 10-0 3:26
97 Maxwell lemar Lacey garita (Costa Rica) VFA Marcos Carrozzino (Brazil), 12-6 4:30
125 Catriel pehuen Muriel (Argentina) VPO1 Eduardo maximiliano Garcia betanzos (Mexico), 5-1

Semifinals
57 Vitali Arujau (United States) VSU Alexander Fernandez pena (Dominican Republic), 11-0 1:21
57 Roberto Alejandro blanco (Mexico) VPO1 Samuel edhinson Alva pedragas (Peru), 5-3
61 Juan rubelin Ramirez beltre (Dominican Republic) VSU Jorge alberto Olvera rodriguez (Mexico), 10-0 0:51
61 Shelton anthony Mack (United States) VSU Esteban david Perez castellanos (Guatalema), 10-0 2:12
65 Marcos wesley De brito siqueira (Brazil) VSU1 Jonnathan alejandro Perez castellanos (Guatalema), 12-1 2:13
65 Joseph christopher Mc kenna (United States) VSU Sebastian C rivera (Puerto Rico), 10-0 1:37
70 Alec william Pantaleo (United States) VSU Vincent De marinis (Canada), 11-0 1:52
70 Carlos eduardo Romero millaqueo (Chile) VPO1 Enrique josue Perez castellanos (Guatalema), 15-9
74 Victor eduardo Hernandez luna (Mexico) VPO1 Leon juan carlos Peralta lanas (Chile), 7-3
74 Kyle douglas Dake (United States) VSU Jasmit singh Phulka (Canada), 10-0 0:42
79 Nestor joaquin Tafur barrios (Columbia) VSU Samuel jacob Barmish (Canada), 10-0 0:51
79 Thomas Gantt jr. (United States) VSU Jorge ivan Llano (Argentina), 10-0 2:59
86 David morris Taylor iii (United States) VSU Juan sebastian Rivera garcia (Columbia), 10-0 1:10
86 Clayton steven Pye (Canada) VSU Thales Reis alves (Brazil), 10-0 0:42
97 Kyle frederick Snyder (United States) VSU Marcos Carrozzino (Brazil), 10-0 1:46
97 Luis miguel Perez sosa (Dominican Republic) VSU Maxwell lemar Lacey garita (Costa Rica), 11-0 0:40
125 Gable dan Steveson (United States) VSU Eduardo maximiliano Garcia betanzos (Mexico), 10-0 0:40
125 Aly medhat abde Barghout (Canada) VFA Catriel pehuen Muriel (Argentina), 4-0 1:04

Quarterfinals
57 Alexander Fernandez pena (Dominican Republic) VSU Diego armando Zuluaga cuevas (Columbia), 10-0 1:33
57 Vitali Arujau (United States) VSU Bryan lucas De oliveira pereira (Brazil), 10-0 0:55
57 Samuel edhinson Alva pedragas (Peru) VPO1 Guesseppe ricardo Rea villarroel (Ecuador), 5-2
57 Roberto Alejandro blanco (Mexico) VPO1 Yerson david Henao buitra (Chile), 6-1
65 Marcos wesley De brito siqueira (Brazil) VPO1 David renee Pinilla rodriguez (Panama), 7-3
65 Jonnathan alejandro Perez castellanos (Guatalema) VFA Jose esteban Gonzalez ramirez (Columbia), 8-2 6:00
65 Joseph christopher Mc kenna (United States) VSU1 Albaro Rudecindo camacho (Dominican Republic), 17-6 5:33
65 Sebastian C rivera (Puerto Rico) VPO1 Agustin alejandro Destribats (Argentina), 6-1
70 Alec william Pantaleo (United States) VSU Joao victor Dos santos silva (Brazil), 10-0 0:40
70 Vincent De marinis (Canada) VPO1 Sixto miguel Auccapina pedragas (Peru), 7-5
70 Enrique josue Perez castellanos (Guatalema) VPO1 Francisco ivan Gonzalez torres (Mexico), 4-3
70 Carlos eduardo Romero millaqueo (Chile) VSU Sebastian alejandro Sosa sanchez (Paraguay), 10-0 0:54
74 Victor eduardo Hernandez luna (Mexico) VPO Jonathan Parrilla ramos (Puerto Rico), 9-0
74 Leon juan carlos Peralta lanas (Chile) VSU Malhcon alizon Pineda cunil (Guatalema), 11-0 3:41
74 Jasmit singh Phulka (Canada) VSU Antony gaston Iparraguirre pereyra (Peru), 10-0 3:23
74 Kyle douglas Dake (United States) VSU Renato patricio Da silva (Brazil), 10-0 1:01
86 David morris Taylor iii (United States) VSU Noel alfonso Torres chacon (Mexico), 10-0 1:41
86 Juan sebastian Rivera garcia (Columbia) VFA Jorge klever Andy tiwi (Ecuador), 10-3 2:10
86 Clayton steven Pye (Canada) VFA Emanuel alexis Chamorro (Argentina), 4-0 1:10
86 Thales Reis alves (Brazil) VSU1 Sergio leonel Mendoza lopez (Guatalema), 12-2 5:50

Qualification Round
57 Roberto Alejandro blanco (Mexico) VSU Edwin alexi Segura guerra (Guatalema), 11-0 2:59
65 Albaro Rudecindo camacho (Dominican Republic) VFO Mauricio javier Sanchez saltos (Ecuador)
65 Joseph christopher Mc kenna (United States) VSU Juan antonio Rodriguez jovel (El Salvador), 10-0 0:47
65 Sebastian C rivera (Puerto Rico) VSU Alexis Olvera magal (Mexico), 10-0 0:45
65 Agustin alejandro Destribats (Argentina) VPO1 Dillon emmanuel Williams (Canada), 4-3
74 Jasmit singh Phulka (Canada) VSU Pablo dario Vera insfran (Paraguay), 10-0 0:39
74 Antony gaston Iparraguirre pereyra (Peru) VFO Eliezer omar Baltodano flores (Nicaragua)
74 Renato patricio Da silva (Brazil) VSU Hossman eduardo Carvajal rojas (Columbia), 10-0 1:08
74 Kyle douglas Dake (United States) VSU Julio rafael Rodriguez romero (Dominican Republic), 10-0 1:08

Round Robin
Round 5
92 Gilberto segundo Ayala rodriguez (Venezuela) VFO Eric abdiel Ramos mojica (Panama)
92 Nathan dyamin Jackson (United States) VSU Jeremy adam Poirier (Canada), 10-0 1:48

Round Robin
Round 4
92 Jeremy adam Poirier (Canada) VSU Angel asuncion Bautista lopez (Mexico), 10-0 1:40
92 Nathan dyamin Jackson (United States) VFO Eric abdiel Ramos mojica (Panama) Round Robin Round 3
61 Esteban david Perez castellanos (Guatalema) VPO1 Jose david Benites vasquez (Peru), 10-6
61 Shelton anthony Mack (United States) VSU1 Jorge alberto Olvera rodriguez (Mexico), 12-2 3:53
79 Nestor joaquin Tafur barrios (Columbia) VFA Javier Salazar becerra (Mexico), 6-0 0:39
79 Samuel jacob Barmish (Canada) VPO1 David elias Choc huoc (Guatalema), 11-6
92 Angel asuncion Bautista lopez (Mexico) VFO Eric abdiel Ramos mojica (Panama)
92 Nathan dyamin Jackson (United States) VFO Gilberto segundo Ayala rodriguez (Venezuela), 0-0
97 Kyle frederick Snyder (United States) VSU Maxwell lemar Lacey garita (Costa Rica), 10-0 1:48
97 Richard phillip junior Deschatelets (Canada) VSU Kenett andrey Martinez viloria (Columbia), 10-0 0:30
97 Luis miguel Perez sosa (Dominican Republic) VSU Matias ignacio Uribe sepulveda (Chile), 11-0 0:52
125 Gable dan Steveson (United States) VSU Aly medhat abde Barghout (Canada), 10-0 1:11
125 Christian rafael Chajon garcia (Guatalema) VFA Santiago Restrepo hernandez (Columbia), 4-0 0:30
125 Catriel pehuen Muriel (Argentina) VPO Eduardo maximiliano Garcia betanzos (Mexico), 8-0 Round Robin Round 2
61 Juan rubelin Ramirez beltre (Dominican Republic) VSU Jose david Benites vasquez (Peru), 10-0 1:37
61 Shelton anthony Mack (United States) VSU Victor alfonso Lopez miranda (El Salvador), 10-0 1:56
79 Nestor joaquin Tafur barrios (Columbia) VPO Jorge ivan Llano (Argentina), 4-0
79 Thomas Gantt jr. (United States) VSU David elias Choc huoc (Guatalema), 10-0 2:08
92 Nathan dyamin Jackson (United States) VSU Angel asuncion Bautista lopez (Mexico), 10-0 1:18
92 Jeremy adam Poirier (Canada) VFO Gilberto segundo Ayala rodriguez (Venezuela), 0-0
97 Kyle frederick Snyder (United States) VSU Kenett andrey Martinez viloria (Columbia), 12-0 1:40
97 Maxwell lemar Lacey garita (Costa Rica) VSU1 Richard phillip junior Deschatelets (Canada), 14-3 3:40
97 Marcos Carrozzino (Brazil) VPO Matias ignacio Uribe sepulveda (Chile), 9-0
125 Aly medhat abde Barghout (Canada) VSU Christian rafael Chajon garcia (Guatalema), 12-0 3:42
125 Gable dan Steveson (United States) VSU Santiago Restrepo hernandez (Columbia), 10-0 0:26
125 Eduardo maximiliano Garcia betanzos (Mexico) VPO1 Elison Adames garcia (Dominican Republic), 6-3

Round Robin
Round 1
61 Juan rubelin Ramirez beltre (Dominican Republic) VSU Esteban david Perez castellanos (Guatalema), 10-0 1:32
61 Jorge alberto Olvera rodriguez (Mexico) VPO1 Victor alfonso Lopez miranda (El Salvador), 10-8
79 Jorge ivan Llano (Argentina) VPO Javier Salazar becerra (Mexico), 7-0
79 Thomas Gantt jr. (United States) VSU1 Samuel jacob Barmish (Canada), 11-1 3:54
92 Angel asuncion Bautista lopez (Mexico) VFA Gilberto segundo Ayala rodriguez (Venezuela), 4-0 0:23
92 Jeremy adam Poirier (Canada) VFO Eric abdiel Ramos mojica (Panama)
97 Kyle frederick Snyder (United States) VSU Richard phillip junior Deschatelets (Canada), 10-0 1:41
97 Maxwell lemar Lacey garita (Costa Rica) VSU Kenett andrey Martinez viloria (Columbia), 10-0 2:25
97 Luis miguel Perez sosa (Dominican Republic) VSU Marcos Carrozzino (Brazil), 10-0 1:09
125 Aly medhat abde Barghout (Canada) VSU Santiago Restrepo hernandez (Columbia), 10-0
125 Gable dan Steveson (United States) VSU Christian rafael Chajon garcia (Guatalema), 10-0
125 Catriel pehuen Muriel (Argentina) VFA Elison Adames garcia (Dominican Republic), 4-0


WOMEN'S FREESTYLE
Finals 50 Sarah ann Hildebrandt (United States) VSU Jacqueline del rocio Mollocana eleno (Ecuador), 10-0 3:00 53 Ronna marie Heaton (United States) VFA Luisa elizabeth Valverde melendres (Ecuador), 9-6 5:48 57 Giullia Rodrigues penalber de oliveira (Brazil) VFA Alexandria rebekkah Town (Canada), 9-2 3:42 62 Kayla colleen kiyoko Miracle (United States) VFA Lais Nunes de oliveira (Brazil), 6-0 65 Jennifer page Rodgers page (United States) VFA Ashley chantelle Zarate campbell (Panama), 4-0 0:53 68 Tamyra mariama Stock mensah (United States) VPO1 Yessica coraima Oviedo perez (Dominican Republic), 10-4 Third Place 50 Kamila Barbosa vito da silva (Brazil) VPO Yusmy juliet Chaparro urrego (Columbia), 3-0 50 Patricia alejandra Bermudez (Argentina) VPO1 Madison bianca Parks (Canada), 5-2 53 Sabrina Gama tapajos (Brazil) VPO1 Laura gabriela Peredo torres (Mexico), 2-2 57 Cameron jaylynn Guerin (United States) VPO1 Alma jane Valencia escoto (Mexico), 7-4 62 Alejandra Romero bonilla (Mexico) VSU Leonela aleyda Ayovi parraga (Ecuador), 11-0 4:47 65 Amanda Savard (Canada) VPO1 Diana luisa victoria Cruz arroyo (Peru), 2-1 68 Luz clara Vazquez (Argentina) VFA ambar michell Garnica flores (Mexico), 3-2 4:27 68 Grabriela Pedro da rocha (Brazil) VSU Alexia rose Sherland (Canada), 10-0 5:23 Semifinals 50 Jacqueline del rocio Mollocana eleno (Ecuador) VFA Kamila Barbosa vito da silva (Brazil), 3-0 1:47 50 Sarah ann Hildebrandt (United States) VSU Madison bianca Parks (Canada), 10-0 2:00 53 Luisa elizabeth Valverde melendres (Ecuador) VFA Sabrina Gama tapajos (Brazil), 6-0 0:31 53 Ronna marie Heaton (United States) VSU Laura gabriela Peredo torres (Mexico), 10-0 1:17 57 Giullia Rodrigues penalber de oliveira (Brazil) VPO1 Alma jane Valencia escoto (Mexico), 8-2 57 Alexandria rebekkah Town (Canada) VSU Cameron jaylynn Guerin (United States), 10-0 1:44 62 Lais Nunes de oliveira (Brazil) VPO Alejandra Romero bonilla (Mexico), 5-0 62 Kayla colleen kiyoko Miracle (United States) VSU Leonela aleyda Ayovi parraga (Ecuador), 11-0 2:02 65 Jennifer page Rodgers page (United States) VSU Amanda Savard (Canada), 11-0 2:39 65 Ashley chantelle Zarate campbell (Panama) VPO1 Diana luisa victoria Cruz arroyo (Peru), 4-2 68 Yessica coraima Oviedo perez (Dominican Republic) VFA ambar michell Garnica flores (Mexico), 3-2 5:59 68 Tamyra mariama Stock mensah (United States) VFA Grabriela Pedro da rocha (Brazil), 2-0 0:2 Quarterfinals 50 Jacqueline del rocio Mollocana eleno (Ecuador) VSU1 Yusmy juliet Chaparro urrego (Columbia), 12-2 4:48 50 Kamila Barbosa vito da silva (Brazil) VPO1 Daniela aidee Hernandez cepeda (Mexico), 8-3 50 Madison bianca Parks (Canada) VPO Thalia jihann Mallqui peche (Peru), 4-0 50 Sarah ann Hildebrandt (United States) VSU Patricia alejandra Bermudez (Argentina), 10-0 0:50 68 Yessica coraima Oviedo perez (Dominican Republic) VSU Luz clara Vazquez (Argentina), 10-0 5:49 68 ambar michell Garnica flores (Mexico) VSU1 Nicoll dayanna Parrado√Ę osorio (Columbia), 12-2 5:22 68 Grabriela Pedro da rocha (Brazil) VFA Isidora romina manuela Diaz martinez (Chile), 5-0 1:37 Round Robin Round 5 55 Virginie Kaze gascon (Canada) VSU Neidy lizeth Vasquez gomez (Guatalema), 10-0 2:23 55 Anny guillermina Ramirez perez (Dominican Republic) VSU Dafne paulina Palacios loyola (Chile), 10-0 2:07 76 Josselyn tatiana Portillo mejia (El Salvador) VFO Luisa fernanda Mosquera parra (Columbia) Round Robin Round 4 55 Jacarra gwenisha Winchester (United States) VSU Anny guillermina Ramirez perez (Dominican Republic), 10-0 1:09 55 Virginie Kaze gascon (Canada) VSU Dafne paulina Palacios loyola (Chile), 10-0 1:08 76 Genesis rosangela Reasco valdez (Ecuador) VSU1 Josselyn tatiana Portillo mejia (El Salvador), 12-2 1:30 76 Aline Da silva ferreira (Brazil) VFO Luisa fernanda Mosquera parra (Columbia) Round Robin Round 3 53 Luisa elizabeth Valverde melendres (Ecuador) VFA Jayd alexandria Davis (Canada), 8-0 1:24 53 Ronna marie Heaton (United States) VSU Yineth catalina Romero guataquira (Columbia), 10-0 2:41 53 Sabrina Gama tapajos (Brazil) VSU Karla yesenia Hernandez gonzalez (El Salvador), 11-0 4:05 55 Jacarra gwenisha Winchester (United States) VFA Virginie Kaze gascon (Canada), 5-0 1:03 55 Neidy lizeth Vasquez gomez (Guatalema) VPO1 Dafne paulina Palacios loyola (Chile), 12-9 57 Carolina maria Ochoa melendez (El Salvador) VPO1 Javiera fernanda Roco pardo (Chile), 5-1 57 Giullia Rodrigues penalber de oliveira (Brazil) VFA Alexandria rebekkah Town (Canada), 4-4 2:10 57 Cameron jaylynn Guerin (United States) VPO1 Alma jane Valencia escoto (Mexico), 8-6 59 Linda Morais (Canada) VSU Karoline Silva de santana (Brazil), 10-0 2:02 62 Leonela aleyda Ayovi parraga (Ecuador) VFA Jessica lise Brouillette (Canada), 4-0 0:51 62 Kayla colleen kiyoko Miracle (United States) VSU Jessica vanessa Torres rodriguez (Columbia), 10-0 1:11 65 Jennifer page Rodgers page (United States) VFA Meiriele Charamba santos hora (Brazil), 5-0 0:59 65 Diana luisa victoria Cruz arroyo (Peru) VPO1 Amanda Savard (Canada), 3-2 72 Alexandria junis Glaude (United States) VSU Brenda Aguiar dos santos (Brazil), 10-0 5:59 76 Genesis rosangela Reasco valdez (Ecuador) VSU Aline Da silva ferreira (Brazil), 11-0 4:08 76 Adeline maria Gray (United States) VFO Luisa fernanda Mosquera parra (Columbia) Round Robin Round 2 53Luisa elizabeth Valverde melendres (Ecuador) VSU Ronna marie Heaton (United States), 10-0 0:58 53Jayd alexandria Davis (Canada) VSU Yineth catalina Romero guataquira (Columbia), 10-0 2:29 53Laura gabriela Peredo torres (Mexico) VPO1 Sabrina Gama tapajos (Brazil), 8-1 55Jacarra gwenisha Winchester (United States) VSU Dafne paulina Palacios loyola (Chile), 10-0 0:46 55Anny guillermina Ramirez perez (Dominican Republic) VSU Neidy lizeth Vasquez gomez (Guatalema), 10-0 2:57 57Giullia Rodrigues penalber de oliveira (Brazil) VFA Javiera fernanda Roco pardo (Chile), 2-0 0:28 57Alexandria rebekkah Town (Canada) VSU Carolina maria Ochoa melendez (El Salvador), 10-0 0:41 57Alma jane Valencia escoto (Mexico) VSU Leydi lucia Almeyda fonce (Columbia), 10-0 2:14 59Maya gabriella Nelson (United States) VSU1 Karoline Silva de santana (Brazil), 12-2 5:48 62Alejandra Romero bonilla (Mexico) VPO Jessica lise Brouillette (Canada), 5-0 62Kayla colleen kiyoko Miracle (United States) VSU1 Lais Nunes de oliveira (Brazil), 11-1 2:28 65Ashley chantelle Zarate campbell (Panama) VPO1 Meiriele Charamba santos hora (Brazil), 7-4 65Amanda Savard (Canada) VPO1 Silvia esperanza Hernandez gonzales (Guatalema), 4-3 72Alexandria junis Glaude (United States) VFA Yanet ursula Sovero nino (Peru), 4-0 0:23 76Genesis rosangela Reasco valdez (Ecuador) VFO Luisa fernanda Mosquera parra (Columbia), 0-0 76Adeline maria Gray (United States) VFA Josselyn tatiana Portillo mejia (El Salvador), 5-0 0:47 Round Robin Round 1 53 Luisa elizabeth Valverde melendres (Ecuador) VFA Yineth catalina Romero guataquira (Columbia), 4-0 0:22 53 Ronna marie Heaton (United States) VFA Jayd alexandria Davis (Canada), 6-4 53 Laura gabriela Peredo torres (Mexico) VSU Karla yesenia Hernandez gonzalez (El Salvador), 10-0 1:43 55 Jacarra gwenisha Winchester (United States) VSU Neidy lizeth Vasquez gomez (Guatalema), 10-0 0:42 55 Virginie Kaze gascon (Canada) VSU Anny guillermina Ramirez perez (Dominican Republic), 10-0 1:51 57 Alexandria rebekkah Town (Canada) VSU Javiera fernanda Roco pardo (Chile), 10-0 0:52 57 Giullia Rodrigues penalber de oliveira (Brazil) VSU Carolina maria Ochoa melendez (El Salvador), 10-0 0:41 57 Cameron jaylynn Guerin (United States) VFA Leydi lucia Almeyda fonce (Columbia), 6-1 1:38 59 Maya gabriella Nelson (United States) VPO1 Linda Morais (Canada), 5-5 62 Alejandra Romero bonilla (Mexico) VSU Leonela aleyda Ayovi parraga (Ecuador), 10-0 4:17 62 Lais Nunes de oliveira (Brazil) VFA Jessica vanessa Torres rodriguez (Columbia), 10-0 2:40 65 Jennifer page Rodgers page (United States) VSU1 Ashley chantelle Zarate campbell (Panama), 11-1 1:04 65 Diana luisa victoria Cruz arroyo (Peru) VPO1 Silvia esperanza Hernandez gonzales (Guatalema), 11-3 72 Yanet ursula Sovero nino (Peru) VSU Brenda Aguiar dos santos (Brazil), 11-0 6:00 76 Adeline maria Gray (United States) VSU1 Genesis rosangela Reasco valdez (Ecuador), 12-2 5:06


GRECO-ROMAN
Finals 60 Dicther hans Toro castaneda (Columbia) VPO1 Ildar Hafizov (United States), 7-3 63 Andres roberto Montano arroyoecu (Ecuador) VPO1 Randon drew Miranda (United States), 7-6 67 Xavier tramain Johnson (United States) VSU Enyer manuel Feliciano (Dominican Republic), 11-0 1:13 77 P. Walsh (United States) VPO1 Joilson De brito ramos junior (Brazil), 5-5 87 John walter Stefanowicz jr (United States) DSQ Ariel andres Alfonso rodriguez (Honduras), 2-1 97 Kevin mejia Castillo (Honduras) VSU Braxton james Amos (United States), 9-0 1:04 130 Leo dalis Santana heredia (Dominican Republic) VPO Donald robert Longendyke (United States), 3-0 Third Place 60 Maikol Josefa (Dominican Republic) VSU Victor alfonso Lopez miranda (El Salvador), 9-0 2:01 60 Marat Garipov (Brazil) VSU Joshua xavier Medina (Puerto Rico), 9-0 2:10 63 Emerson isaias Felipe ordonez (Guatalema) VPO1 Joao marco Benavides rochabrun (Peru), 6-4 67 Diego alberto Martinez de leija (Mexico) VSU J. Palma franci (Ecuador), 9-0 1:21 67 Calebe Correa ferreira (Brazil) VPO1 Nilton gonzalo marcos soto garcia (Peru), 6-1 77 Marciano george Ali (Puerto Rico) VFA Enrique javier Cuero ortiz (Ecuador), 11-2 4:35 77 Reinier Jimenez terry (Guatalema) VSU Matias estaban Cabezas cornejo (Chile), 8-0 0:45 87 Daniel Vicente gomez (Mexico) VPO1 Ronisson Brandao santiago (Brazil), 1-1 97 Igor fernando Alves de queiroz (Brazil) VPO1 Ricardo naviel Mancilla galindo (Mexico), 7-3 130 Isaque victor Medeiros conserva (Brazil) VFA Luis alberto Roman barrios (Mexico), 3-1 4:29 Semifinals 60 Dicther hans Toro castaneda (Columbia) VSU1 Maikol Josefa (Dominican Republic), 9-1 4:09 60 ldar Hafizov (United States) VSU1 Marat Garipov (Brazil), 10-1 4:47 63 Andres roberto Montano arroyoecu (Ecuador) VSU Joao marco Benavides rochabrun (Peru), 8-0 2:17 63 Randon drew Miranda (United States) VSU1 Emerson isaias Felipe ordonez (Guatalema), 11-2 3:52 67 Enyer manuel Feliciano (Dominican Republic) VPO1 J. Palma franci (Ecuador), 5-2 67 Xavier tramain Johnson (United States) VSU Calebe Correa ferreira (Brazil), 12-0 2:07 77 P. Walsh (United States) VSU Enrique javier Cuero ortiz (Ecuador), 8-0 0:40 77 Joilson De brito ramos junior (Brazil) VSU1 Reinier Jimenez terry (Guatalema), 10-1 5:22 87 Ariel andres Alfonso rodriguez (Honduras) VPO1 Daniel Vicente gomez (Mexico), 5-3 87 John walter Stefanowicz jr (United States) VPO Ronisson Brandao santiago (Brazil), 6-0 97 Kevin mejia Castillo (Honduras) VFA Ricardo naviel Mancilla galindo (Mexico), 4-0 0:27 97 Braxton james Amos (United States) VPO Igor fernando Alves de queiroz (Brazil), 3-0 130 Donald robert Longendyke (United States) VPO1 Isaque victor Medeiros conserva (Brazil), 6-1 130 Leo dalis Santana heredia (Dominican Republic) VPO1 Luis alberto Roman barrios (Mexico), 3-1 Quarterfinals 60 Dicther hans Toro castaneda (Columbia) VSU Victor alfonso Lopez miranda (El Salvador), 8-0 1:59 60 Maikol Josefa (Dominican Republic) VSU P. Gutierrez ur (Chile), 9-0 1:51 60 Ildar Hafizov (United States) VSU Joshua xavier Medina (Puerto Rico), 9-0 2:27 60 Marat Garipov (Brazil) VSU Jeremy renzo Peralta gonzalez (Ecuador), 8-0 2:35 67 J. Palma franci (Ecuador) VPO1 Jose alejandro Varela garcia (Guatalema), 5-3 67 Enyer manuel Feliciano (Dominican Republic) VPO1 Diego alberto Martinez de leija (Mexico), 3-2 67 Calebe Correa ferreira (Brazil) VSU1 C. Torres nunez (Chile), 9-1 2:57 67 Xavier tramain Johnson (United States) VPO1 Nilton gonzalo marcos soto garcia (Peru), 7-3 Qualification Round 67 Xavier tramain Johnson (United States) VFO Daniel troy Coles (Canada), 9-0 77 P. Walsh (United States) VSU Marciano george Ali (Puerto Rico), 11-0 2:11 77 Enrique javier Cuero ortiz (Ecuador) VSU Ryan Cubas castillo (Peru), 8-0 1:57 77 Reinier Jimenez terry (Guatalema) VSU Brandon Calle perez (Columbia), 10-0 1:24 77 Joilson De brito ramos junior (Brazil) VSU Matias estaban Cabezas cornejo (Chile), 8-0 1:05 Round Robin Round 1 63 Randon drew Miranda (United States) VSU Victor manuel Mena vergel (Columbia), 8-0 1:03 63 Andres roberto Montano arroyoecu (Ecuador) VSU Juan antonio Rodriguez jovel (El Salvador), 10-0 1:17 63 Emerson isaias Felipe ordonez (Guatalema) VSU Ivan atila jose Repetto (Argentina), 9-0 1:45 72 Carlos valerio Fuentes peralta (Guatalema) VSU1 Gerardo francisco Oliva montes (Peru), 11-2 1:29 72 Jamel rasheed Johnson (United States) VSU Juan roberto Ruiz lugo (Mexico), 9-0 2:11 82 Benjamin errol Provisor (United States) VSU David elias Choc huoc (Guatalema), 9-0 2:10 87 Ariel andres Alfonso rodriguez (Honduras) VPO1 John walter Stefanowicz jr (United States), 4-3 87 Daniel Vicente gomez (Mexico) VSU Eric abdiel Ramos mojica (Panama), 9-0 2:00 97 Braxton james Amos (United States) VSU Rafael daniel Escamilla sanchez (El Salvador), 8-0 1:26 97 Kevin mejia Castillo (Honduras) VSU Santiago Echeverri osorio (Columbia), 8-0 0:51 97 Igor fernando Alves de queiroz (Brazil) VSU Gilberto segundo Ayala rodriguez (Venezuela), 9-0 1:49 130 Donald robert Longendyke (United States) VPO1 Luis alberto Roman barrios (Mexico), 5-2 130 Leo dalis Santana heredia (Dominican Republic) VFA Isaque victor Medeiros conserva (Brazil), 4-0 0:30 Round Robin Round 2 63 Andres roberto Montano arroyoecu (Ecuador) VFA Victor manuel Mena vergel (Columbia), 8-0 1:30 63 Randon drew Miranda (United States) VSU Juan antonio Rodriguez jovel (El Salvador), 10-0 0:57 63 Joao marco Benavides rochabrun (Peru) VFA Ivan atila jose Repetto (Argentina), 9-1 1:43 72 Jamel rasheed Johnson (United States) VPO1 Carlos valerio Fuentes peralta (Guatalema), 7-3 72 Juan roberto Ruiz lugo (Mexico) VPO1 Gerardo francisco Oliva montes (Peru), 9-8 82 Benjamin errol Provisor (United States) VSU Alexis armando Martinez sanchez (Mexico), 8-0 2:09 87 John walter Stefanowicz jr (United States) VSU Jose esteban Mosquera murillo (Columbia), 8-0 3:49 87 Ronisson Brandao santiago (Brazil) VPO1 Daniel Vicente gomez (Mexico), 3-2 97 Braxton james Amos (United States) VSU Santiago Echeverri osorio (Columbia), 11-0 0:48 97 Kevin mejia Castillo (Honduras) VFA Rafael daniel Escamilla sanchez (El Salvador), 4-0 0:31 97 Igor fernando Alves de queiroz (Brazil) VPO1 Ricardo naviel Mancilla galindo (Mexico), 5-1 130 Donald robert Longendyke (United States) VPO1 Catriel pehuen Muriel (Argentina), 8-4 130 Leo dalis Santana heredia (Dominican Republic) VPO1 Isaque victor Medeiros conserva (Brazil), 7-2 Round Robin Round 3 63 Victor manuel Mena vergel (Columbia) VSU1 Juan antonio Rodriguez jovel (El Salvador), 12-4 4:47 63 Andres roberto Montano arroyoecu (Ecuador) VPO Randon drew Miranda (United States), 5-0 63 Emerson isaias Felipe ordonez (Guatalema) VSU1 Joao marco Benavides rochabrun (Peru), 14-6 3:47 72 Juan roberto Ruiz lugo (Mexico) VPO1 Carlos valerio Fuentes peralta (Guatalema), 7-3 72 Jamel rasheed Johnson (United States) VPO1 Gerardo francisco Oliva montes (Peru), 8-5 82 David elias Choc huoc (Guatalema) VSU1 Alexis armando Martinez sanchez (Mexico), 11-3 3:40 87 Ariel andres Alfonso rodriguez (Honduras) VSU Jose esteban Mosquera murillo (Columbia), 8-0 1:15 87 Ronisson Brandao santiago (Brazil) VSU Eric abdiel Ramos mojica (Panama), 9-0 2:03 97 Kevin mejia Castillo (Honduras) VSU Braxton james Amos (United States), 9-0 0:45 97 Santiago Echeverri osorio (Columbia) VSU Rafael daniel Escamilla sanchez (El Salvador), 9-0 3:47 97 Ricardo naviel Mancilla galindo (Mexico) VFA Gilberto segundo Ayala rodriguez (Venezuela), 4-0 1:04 130 Luis alberto Roman barrios (Mexico) VPO Catriel pehuen Muriel (Argentina), 5-0 130 Isaque victor Medeiros conserva (Brazil) VFA Steven Riano catano (Columbia), 4-0 0:16

Powered by SmugMug Owner Log In